PAST EXALTED RULERS
1900 | Frank L. Ewing * | 1900 | G.W. Greenleaf* | 1901 | J.M. Clark* | |||||
1902 | Donald McIntyre* | 1903 | J.H. Graham* | 1904 | C.L. Brown* | |||||
1905 | M.L. Nugent* | 1906 | Frank Baxter* | 1907 | Frank E. Lee* | |||||
1908 | L.W. Alexander* | 1909 | Mulford Winsor* | 1910 | O.A. Wadin* | |||||
1911 | T.B. Bell* | 1912 | T.T. Cull* | 1913 | W.C. Pryor* | |||||
1914 | R.R. Knotts* | 1915 | C.H. Colman* | 1916 | A.N. Kelley* | |||||
1917 | Frank Ming* | 1918 | H. Wumperman* | 1919 | C.A. Lindemann* | |||||
1920 | D.E. Rooney* | 1921 | R.I. Winn* | 1922 | A.T. Pancrazi* | |||||
1923 | Willing Baird* | 1924 | Frank Sinks* | 1925 | J.H. Fritz* | |||||
1926 | R.N. Campbell* | 1927 | John Doan* | 1928 | H.F. Colman* | |||||
1929 | William Dunne* | 1930 | N.R. Adair* | 1931 | C.C. Parks* | |||||
1932 | W.S. Ingalls* | 1933 | G.R. Robinson* | 1934 | J.C. Brown* | |||||
1935 | E.A. Freeman* | 1936 | William b. Linder* | 1937 | H.F. Colman* | |||||
1938 | Isaac Polhamus* | 1939 | Paul Lipscomb* | 1940 | O.R. McPherson* | |||||
1941 | E.G. Lawler* | 1942 | B.A. Guisti* | 1943 | William F. Tinsley* | |||||
1944 | F.H. Johnson* | 1945 | James B, McLay* | 1946 | C.L. Gleason* | |||||
1947 | U.L. Baker* | 1948 | Norman C. Bann* | 1949 | Ersel C. Byrd* | |||||
1950 | K.V. Crowder* | 1951 | H.W. Ratliff* | 1952 | A.H. Wadin* | |||||
1953 | Lyle NT. Novis* | 1954 | Jack Winn* | 1955 | Mulford Winsor Jr.* | |||||
1956 | Roy Williams* | 1957 | Val Colby* | 1958 | C.D.Miller* | |||||
1959 | Mel Stahl* | 1960 | Otis C. Ship* | 1961 | Art Longbottom* | |||||
1962 | Bernard A. Marcus* | 1963 | Raymond B. Fritz* | 1964 | Ed Dunningan Jr.* | |||||
1965 | Bill B. Gray* | 1966 | K. Parker Medlin* | 1967 | Alvin H. Furrow | |||||
1968 | H. Garcia* | 1969 | Warren Conrad* | 1970 | C.J. Casey | |||||
1971 | L.R. Hood* | 1972 | Gerald S. Kline | 1973 | Herbert T. Johnson * | |||||
1974 | Clair L. Culver* | 1975 | Jerry Daeger* | 1976 | J.B. Brown | |||||
1977 | Virgil Seward* | 1978 | W.B. Sherwood LM | 1979 | Duane Woodson* | |||||
1980 | Nick Primiano* | 1981 | Carl Cansler* | 1982 | Bill Perron | |||||
1983 | Ed Pulda Sr.* | 1984 | Bob Hathaway HLM | 1985 | Herb Bowman* | |||||
1986 | William L. Silva LM | 1987 | Ralph Matheny Jr.* | 1988 | John A Weil | |||||
1989 | Oscar Baker Jr. | 1990 | Frank Farese | 1991 | Robert Marshall | |||||
1992 | George Mezei HLM | 1993 | Oren E. Fulton* | 1994 | Patrick A. Riley HLM | |||||
1995 | Robert L. Clark | 1996 | Gregory C. Dowdy | 1997 | Joe Gibbs * | |||||
1998 | Lauren Hightower | 1999 | Jack Lawrence HLM | 2000 | Glen A. Harris | |||||
2001 | Donald E. Templeman | 2002 | Samuel B. Watkins III * | 2003 | Michael Robinson | |||||
2004 | Wilford J. Bean * | 2005 | Don Parr | 2006 | Wiliam L Silva LM | |||||
2007 | Garland Smith | 2008 | Stewart Johnson | 2009 | Frederick A. Dammmeyer Jr. * | |||||
2010 | John Kinnel | 2011 | Steve Whitney | 2012 | Doug Erickson | |||||
2013 | Glen Harris | 2014 | Alan Smith | 2015 | Gary Gist | |||||
2016 | Chad Jones | 2017 | Joan Benno Cendejas | 2018 | Lonny P Cline | |||||
2019 | Edward Kromer | 2020 | Gary Gist | 2021 | Don Jacobs | |||||
2022 | Glen Ball / Gary Gist | 2023 | Sheryl Christenson |
PER BY AFFILIATION
Richard Butler | John C. Doscher * | Jim Grooms * | Patrick F. LaPointe * | ||||||
Anthony M. Humbach* |
|
|
|
||||||
Clarence Thomas | James J. Andert * | James O. Erickson * |
|
||||||
Jim Maxwell * | Roger Elliott | William F. Bonsky | Miichael T. Meyer | ||||||
Frank R. White | Linden L. Jungen | John Fuller LM | Dennis Wellman LM | ||||||
Robert Caldwell | Dave Wright | Robert Barret | John C. Dosher | ||||||
Glenda Hargrove | Jack Ward | John Schwiesow * | John C Frovarp | ||||||
Robert Borst | Tom Cover | Don Bork | Bruce R Turner | ||||||
Tom Buhl LM * |
* - Deceased